11 zaujímavých faktov o World Wide Webe

1.       World Wide Web a internet nie sú to isté, aj keď máme tendenciu ich používať s rovnakým významom. Web sa vzťahuje na zbierku animácií, digitálnych fotografií, súborov, hudby, textových stránok atď. Internet na druhej strane odkazuje na sieťovú infraštruktúru zodpovednú za pripojenie miliónov počítačov a iných zariadení po celom svete. Takže web je v podstate podmnožinou internetu.

online

2.       Sir Tim Berners-Lee, britský vedec a inžinier navrhol World Wide Web v roku 1989 vo švajčiarskom CERNe.

3.       Berners-Lee bol vymenovaný za rytiera Alžbetou II. v roku 2004.

4.       Prvá webová stránka, ktorá sa dostala online do sveta, je stále online. Nájdete ju tu: {LINK}. Táto webová stránka bola vytvorená v roku 1991.

5.       Prvý ľahko dostupný prehliadač, ktorý mal byť vytvorený pre web, bol prehliadač v režime riadkov, založený v roku 1992.

počítač

6.       Skúste odhadnúť počet webových stránok, ktoré sú teraz online. Je ich viac ako 1,3 miliardy ale stúpa to strašne rýchlo. Ich počet nájdete tu:
http://www.internetlivestats.com/total-number-of-websites/

7.       Na svete je viac zariadení, ktoré sú pripojené k internetu, ako je počet ľudských bytostí žijúcich na Zemi. Ale to je logické.

8.       Spustenie webového prehliadača Mosaic v roku 1993 sa dnes považuje za veľmi dôležitý bod pre web. Mozaicu je dnes pripísané, že vďaka nemu je web populárny.

9.       Mozaic bol prvým grafickým webovým prehliadačom na svete a bol vyvinutý tímom v Národnom centre pre superpočítačové aplikácie University of Illinois.

10.   Prvý obrázok, ktorý bol nahraný na internet, bol domáca skupina CERN známa ako Les Horribles Cernetter. Fotografia bola odovzdaná v roku 1992.

11.   Prvá banner reklama, ktorá bola na internete, bola pre AT & T kampaň You Will. Reklama sa umiestnila na domovskú stránku spoločnosti HotWired v roku 1994.

11 zaujímavých faktov o World Wide Webe
Share

Comments are closed.