Atrament lacnejší ako laser = EPSON

Veľmi priaznivým trendom pri vývoji tlačiarní všetkých typov a značiek sa stáva snaha maximálne znížiť tlačové náklady. Pomyselnou jednotkou na trhu medzi veľmi úspornými tlačiarňami sa už pár rokov držala spoločnosť OKI, so svojimi veľmi úspornými laserovými tlačiarňami.
multifunkční kopírka
A v týchto dňoch zrejme najďalej zatiaľ dokázal v tomto ohľade zájsť výrobca tlačiarní Epson, ktorý už nielen pri laserových ale práve aj u atramentových tlačiarní dokázal stlačiť cenu jednej potlačenej strany formátu A4 na senzačných a ťažko uveriteľných 0,2 centov.
 tiskárna s faxem
Hoci je to pre mnohých neuveriteľné, naozaj sa jedná o atramentovú technológiu, ktorá dlhé roky bola považovaná za tú finančne náročnejšiu a bola ďaleko v pozadí za tonerom z laserových tlačiarní.
 
EPSON L655:
 
·         Vyššie uvedený pokrok práve reprezentuje atramentová multifunkčná tlačiareň Epson L655, kombinujúca až štyri funkcie v jedinom zariadení.

·         Primárne táto tlačiareň nájde uplatnenie v menších až stredne veľkých kanceláriách. Veľké uplatnenie možno očakávať aj v domácnostiach, kde sa postará o nezanedbateľnú úsporu vo Vašom rodinnom rozpočte.

·         Ako bolo už naznačené, nová tlačiareň vie nielen tlačiť, ale vie aj kopírovať, skenovať a faxovať. Všetky štyri funkcie vykonáva vo veľmi slušných rýchlostiach.

·         Nechýba ani podpora automatickej obojstrannej tlače, tzv. duplex.

·         Ďalšia veľmi prospešná funkcia je, možnosť bezdrôtovo tlačiť priamo z mobilného telefónu či tabletu prostredníctvom siete wi-fi.

·         Lacnej tlače, táto tlačiareň Epson, dosahuje pomocou systému veľkokapacitných atramentových nádržiek s výťažnosťou až šesť tisíc stránok, namiesto klasických bežných cartridgov.

·         Tieto nádržky sa oveľa lepšie dopĺňajú bez hrozby najmenšieho ušpinenia.

·         Okrem týchto výhod, je táto atramentová multifunkčná tlačiareň, v porovnaní s laserovými tlačiarňami, menej náročná aj na samotnú prevádzku.