Babské rady – zdravie bez lekára


Hustá nádcha.
Pri hustej nádche si pripravíme dva väčšie vedierka, do jedného dáme studenú a do druhého veľmi horúcu vodu. Striedavo ponárame do vody ruky až po lakte. Stačí dve minúty do studenej a dve minúty do teplej vody. To opakujeme 5 až 10 krát. Potom sa ihneď zabalíme do deky alebo zaľahne do postele. Po dvoch dňoch sa nádcha krásne spustí.

Prechladnutie.
Na prechladnutie je najvhodnejší cibuľový čaj. Ošúpanú cibuľu nakrájame na kocky, zalejeme vriacou vodou a necháme vylúhovať. Po 15 minútach precedíme cez sitko. Osladíme najlepšie medom.

Horúčka.
Ak nás trápia horúčky, môžeme si pripraviť cestíčko z ražnej múky a vody. Hmota sa rozotrie do šatky a ten sa zloží do trojuholníka. Do neho zabalíme chodidlá až po členky. Za 2 až 3 hodiny je cestíčko suché, drobí sa a horúčka je preč.

Bolesti v krku.
Aj na bolenie hrdla existuje stará, vyskúšaná metóda. Vreckovku alebo menšiu šatku namočíme do zriedenej slivovice a zabalíme do neho krk a previažeme teplým uterákom. Po dvoch až troch hodinách bolesť ustúpi.

Krvácanie z nosa.
Na rýchle zastavenie krvácania z nosa môžeme použiť malý kúsok tvrdého papierika, zloženého na obdĺžnik. Ten zasunieme pod hornú peru, kam až to pôjde a chvíľu ho tam podržíme.

Lámavé vlasy.
Po ondulácii u kaderníka sa nám môžu začať lámať vlasy. To vyriešime nasledovne. Vlasy navlhčíme, potom ulomíme list z kaktusu aloe vera a šťavu nanesieme na vlhké vlasy. Necháme pôsobiť tak 30 až 45 minút a potom opláchneme.

Hnačka.
Proti hnačke a kŕčom v bruchu, ktoré vedia pekne potrápiť, existuje starý jednoduchý recept. Uvaríme si 2 dl veľmi tmavého čaju, nie ovocného, ​​do neho zamiešame pol lyžičky soli. Moc dobré to nie je, ale zaručene to pomáha.

Zápcha.
Táto babská rada je vyskúšaná, funguje na 100% a hlavne je prírodná. Pri veľkej zápche pomáha, keď jednu lyžičku slivkového lekváru rozpustíme s jednou lyžičkou masla a teplé zjeme. Je to aj dobré, ale hlavne to pomôže.