Cestovanie po Slovensku

Blíži sa dovolenka, prázdniny, ideálny čas a počasie k cestovaniu a k dobrodružstvám, kam sa len vyberieme?
Niekto možno automaticky rozmýšľa štýlom, že do Holandska pri more, do Rakúska na nákupy,… je to každého osobná vec, ale veľa ľudí sú vlastne cudzincami vo svojej vlastnej zemi, pretože nepoznajú krásy svojho okolia a verte mi, aj na Slovensku je množstvo miest, ktoré ste ešte nevideli a príroda i okolie sú ako z rozprávky. Vlastne veľa ľudí zo známejších, väčších a ekonomicky bohatších krajín prichádzajú za turistikou a prírodou práve sem, na Slovensko. Tak prečo nie my? Veď tento kraj máme pod nosom. Na Slovensku ale nájdeme okrem iného aj veľa miest, o akých ste možno ešte nepočuli a ktoré ste ešte naživo nevideli, v tomto článku si ich predstavíme. Objavme Slovensko a jeho okolie.

pláže

  • Predtým ako vyrazíte, myslite na praktickú výbavu. Myslite na hygienu, pohodlný spánok, ale i na komfort a zábavu, aké vám dopraje samonafukovaci vak.

Ostrov umenia
Na Oravskej priehrade nájdeme tento ostrov, ktorý má aj napriek krásnemu názvu smutnú minulosť. Nie je to tak dávno, je tomu rovných 65 rokov, čo sa na Slanickom ostrove utopilo celkovo až 5 osád. Z pôvodného, kedysi relatívne veľkého ostrova dnes už zostalo iba návršie, ktoré dnes slúži ako pamiatka pre turistov a chránená oblasť SR. Pri potope sa na návrší zachoval barokový kostol, z ktorého je dnes galéria ľudového umenia.

Belianske Tatry
Pod pojmom Tatry si automaticky vybavíme tie najznámejšie, Vysoké. Ale existuje aj pekný kus prírody s názvom Belianske Tatry a nájdete tu jedinú prístupnú jaskyňu v celých Tatrách, Beliansku jaskyňu. Čo je však zaujímavé, za posledné roky sa tu opäť viditeľne zvýšil počet kamzíkov a je veľká pravdepodobnosť, že ich po ceste niekoľko stretnete.

žiněnky

Smer Kúty
Na tejto železničnej trati vás čaká svet ako z rozprávky. Samé dedinky a naozaj veľa krásnych lesov vhodných na zber húb, v Bíňovciach dokonca veľká vodná priehrada.