Dá sa sťahovať s dieťaťom?


Nikdy som si neuvedomila, čo všetko musia riešiť ženy, ktoré sa rozhodnú, že sa presťahujú. Občas som si myslela, že všetci, ktorí sa sťahujú len zbytočne preháňajú. Že to vôbec nie je nič hrozné. Pochopila som to však až vtedy, keď sa nám narodili dve deti a rozhodli sme sa, že nám je byt veľmi malý a potrebujeme sa presťahovať do domu. Najprv som bola presvedčená o tom, že to všetko nechám na môjho manžela a vykašlem sa na to, ale nedalo sa to. Keď som ho videla, ako sa trápi, vedela som, že mu musím pomôcť.

balkony
 
Sadli sme si spolu za stôl a začali sme spisovať všetko, čo potrebujeme zariadiť, kúpiť, zmontovať, zaplatiť. A teda poviem vám, nebolo toho vôbec málo. Preto mi bolo jasné, že toto človek sám nemôže zvládnuť, nech sa deje čokoľvek. A to sme boli šťastní, že sme na to dvaja. Neviem si predstaviť, že by tom to musela všetko riešiť sama. Asi by som sa zbláznila.
 
Riešili sme podlahy, steny, nábytok, ale aj bezpečie pre naše deti, takže sme museli vyriešiť hlavne to, ako zabezpečiť schody a aj zaistiť zabradlie na balkon cena. Človek by si pomyslel, že je to maličkosť, ale vybrať to správne, tak to už také jednoduché nie je. Pretože, nech sa deje čokoľvek, chcete predsa nielen to, aby to dobre slúžilo, ale ešte aj, aby to nejako vyzeralo. Nechcete predsa, aby váš domov vyzeral ako nejaký zlepenec vecí, ktoré boli vo výpredaji v jeden deň, no nie?

kalkulace
 
S dvomi deťmi sa domov zariaďuje ťažko, no keď si odopriete spánok, tak sa to v podstate celkom dá. Ešte šťastie, https://www.fdb.cz/film/stastie-pride-v-nedelu/obsazeni/26610 že máme tých starých rodičov, ktorí nám občas naše deti aj postrážia. Myslela som si, že to bude trvať naozaj veľmi dlho, ale v konečnom dôsledku sme sa presťahovali naozaj veľmi rýchlo a účinne a so všetkým, čo k tomu patrí. Takže sťahovanie určite neodkladajte. Dokonca ani vtedy, keď máte deti. Veď to predsa nič nie je.