Tešiť sa domov na kávu

Každý s tým bojujeme. Pracovné dni sa do stredy vlečú žalostne pomaly a v piatok v robote už nedokážeme ani obsedieť. Najradšej by sme odtiaľ zutekali o desiatej doobeda. O to viac, ak je pekné počasie a dá sa robiť v záhradke. Samozrejme, nie je to len práca v práci, doma nás čakajú ďalšie pracovné aktivity, s deťmi písať úlohy, vypracovať projekty, čo-to uvariť či pripraviť večeru a premyslieť, čo zajtra deťom na desiatu.

káva

Pri pračke už „levituje“ kôš s bielizňou a domácim zvieratám treba tiež upratať. Je to zhon? Môže sa to javiť ako zhon, ale sled týchto udalostí majú rodičia alebo maminky často zvládnuté na jednotku a považujú to za prirodzený chod domácnosti. Ako si však spríjemniť tento „pracovný čas“? Pre mnohých ľudí je neoddeliteľnou súčasťou stresu a pracovného času práve káva.

Často sa za pracovným stolom v kancelárii, inokedy v aute, vlaku alebo v autobuse nevieme dočkať, kedy zložíme tašku z ramena ešte kdesi v chodbe domu a dáme si svoju milovanú kávu. Niekto ešte v pracovných šatách, iný na seba natiahneme rozťahané, no nesmierne pohodlné domáce tepláky a hor´sa do kuchyne.

Káva umožní krátky oddych

Klasická zalievaná, neska, tri v jednom, strojová – každá jedna káva v nás navodzuje správnu pohodu. Veď keby sme si ju nedali, tak budeme pobehovať s handrou v ruke do večera, a takto s našou čiernou kamarátkou na chvíľu zasadneme a zrelaxujeme sa. Stačí polhodinka aj menej a my sa cítime hneď lepšie. Možno nás ani tak nevzpruží, možno ani kofeín nestihne naštartovať unavené bunky, je nám lepšie práve preto, že sme si sadli, oddýchli, porozprávali sa.

336x280-1509716084.png

relax

Káva dokáže spájať ľudí, pri káve sa stretávajú kamarátky, na kávu pozývame známych a pri nej vieme riešiť svoje malé i veľké problémy. Jedna káva cez deň? Závisí od jednotlivca. Jedna ráno, druhá o tretej. Nuž a pomedzi aj dve-tri v práci. Každý má individuálne posedenie s kávou a pri káve, ale je isté, že navodí správnu atmosféru, vzpruží, naladí, povzbudí a dá čas na chvíľu sa zastaviť. Takmer v každej domácnosti má svoje stále miesto a kávové šáločky hrdo stoja v kuchynskej linke.

Tešiť sa domov na kávu
Ohodnoťte příspěvek

Comments are closed.