Tiež krútite fidget spinnerom?

Ak sa k vám ešte nedostal ohlas o tejto zvláštne zaujímavej hračke, tak na chvíľu možno neuveríte, čo dnešnú mládež dokáže zabaviť. Jednoducho, ide o 4-5 cm kus plastu, či kovu v rôznych podobách a farbách v strede s guľkovým ložiskom, ktorý dostanete skoro v každom hračkárstve od 4-15 eur. Medzi prstami držíte túto hračku a rozkrútite ju. Ak ste majiteľom spinnera, tak vám viacej vysvetľovať netreba. Avšak je na zamyslenie, že smartfóny a tablety nám ešte celkom nezobrali toľko toho, ak nás dokáže zabaviť v dnešnej dobe aj niečo, čo nemá displej.

spinner

Možno by ste však mali vedieť, že netrvalo dlho a tento hit sa presúva tiež do mobilných aplikacií, kde sa ale podľa môjho názoru, krútenie spinnera v podobe stláčania displeja, vytráca jeho zaujímavosť. Marketing okolo tejto hračky neustále rastie a výrobcovia vymýšľajú. Na trh už prišla dokonca bluethooth verzia ktorá ma v sebe mini reproduktor.

Fidget spinnery sú tu už od 90. rokov, ale reklama robí svoje a tak sa tento boom pretlačil do sveta až o pár rokov neskôr. Určite sme všetci zvedaví, ako dlho táto hračka vydrží medzi nami. Možno priniesla niečo oveľa viac do sveta ako len krútenie. Minimálne v ekonomike to rozkrútila poriadne a medzi výrobcami je to určite výzva, s čím ďalším prísť na trh. Príval lacných spinnerov z Číny je veľký, bez certifikátu CE, ktorý majú mať hračky predávané v Európe. Či je nutný tento bezpečnostný certifikát pri tejto hračke môžeme každý zvážiť sám.

336x280-1509716084.png

hračka

Ak váhate a neviete, či kúpiť fidget spinner svojím deťom, či vnúčatám, určite by som sa nebál a odporúčal tento neškodný „strojček“, ktorý ich zamestná. Ak by ste sa prešli do školských lavíc, zbadali by ste, že je obdivuhodné aké triky a kúsky dokážu mnohí nadšenci s touto vecou. Možno nie je na škodu dať priestor deťom opäť siahnuť po hračkách ktorým nevadí, že nemajú pripojenie na internet.

Tiež krútite fidget spinnerom?
Ohodnoťte příspěvek
468x60

Comments are closed.