Vhodná prilba na motorku alebo užite si svoju jazdu skutočne naplno

Slobodnú jazdu a neopísateľný zážitok z nej nám dopraje v mnohých prípadoch štýlový dopravný prostriedok, akým je motorka. Ale aby bol tento zážitok skutočne plnohodnotný, respektíve dostatočne pohodlný a najmä bezpečný, je nutné myslieť i na rôzne doplnky, pričom k tým najdôležitejším sa radí výber správnej moto-prilby.Dve motorky vedľa seba, čierna a červená
„Správna moto-prilba“ je ale pomerne široký pojem. Čo si pod tým predstaviť konkrétnejšie?
Áno, ide tiež o to, aby sa prispôsobila na základe vhodnej veľkosti a tiež vnútorných komfortných vlastností (ako napr. vhodné odvetrávanie a ventilácia), pričom detailné prevedenie a luxusné pohodlie dokážu dopriať spravidla známi výrobcovia ako napríklad talianske AIROH prilby.
Možno ešte o niečo dôležitejšie je však tento výber prispôsobiť hlavne vašej trase, terénu a motorke.
Mali by sme teda vopred vedieť, či máme v pláne jazdiť mestom na menšom motocykli, diaľnicou na rýchlej športovej motorke, krížiť trasu s prírodným terénom na svojom endure či cestovať na dlhšie trasy s cruiserom a podobne.

  • Z hľadiska týchto faktorov je dôležité vybrať vhodnú prilbu, ktorá by sa prispôsobila týmto konkrétnym požiadavkám.

Vhodná prilba teda musí spĺňať bezpečnostné parametre, ale takisto tie komfortné. To zbadáte najmä pri jej pravidelnejšom užívaní alebo pri dlhších trasách. V tomto smere sa hodí spomenúť populárnu voľbu, akou sú vyklápacie (odklápacie) prilby.Osoba opretá o motocykel Honda
Svojou spoľahlivosťou ale v podstate i výzorom sú podobné integrálnym prilbám s pevnou škrupinou, ktoré sú častou voľbou v prípade jazdcov na športových motorkách. Tieto rovnako pokrývajú celú hlavu, no s jedným praktickým rozdielom, a to vyklápacou časťou v prednej časti tváre.

  • Počas dlhšej cesty na motorke túto vlastnosť určite viacerí ocenia, kedy si počas prestávky nemusia dávať z hlavy celú prilbu, ale či už si chcú pokecať, napiť sa, predýchať sa,… predný vyklápací kryt bude určite funkčnou výhodou.